Круглий стіл: «БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ: ЯК МІФ ЗРОБИТИ РЕАЛЬНІСТЮ?»

 ›  › Круглий стіл: «БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ: ЯК МІФ ЗРОБИТИ РЕАЛЬНІСТЮ?»

прес-релізи

Круглий стіл: «БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ: ЯК МІФ ЗРОБИТИ РЕАЛЬНІСТЮ?»

Круглий-Стіл

ГО «К И Ї В С Ь К И Й  П Р Е СК Л У Б»

МЕДІА-ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ,

ПОЛІТИЧНИХ ТА ГУМАНІТАРНИХ ІНІЦІАТИВ

м. Київ, вул. Хрещатик, 27А, оф. 28, тел./факс: (+38) 044-235-8233, моб.: (+38) 050-311-4468

http://presclub.kiev.ua; e-mail: kyivpresclub@gmail.com

ГО “Київський прес-клуб”, р/р 26001463182801 у ПАТ “АКБ” Київ” МФО 322498 код ЄДРПОУ 24372077

РЕЛІЗ

«КРУГЛИЙ СТІЛ»

 «БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ: ЯК МІФ ЗРОБИТИ РЕАЛЬНІСТЮ?»

Київський  прес-клуб  спільно  з  Інститутом  аналізу та прогнозування та Національною спілкою журналістів України 10 жовтня провів «круглий стіл» «Боротьба з корупцією в Україні: як міф зробити реальністю?».

У роботі «круглого столу» взяли участь директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій ЛІСНИЧИЙ та його заступник Михайло ДАНЧУК; екс-перший заступник міністра внутрішніх справ України Олександр ІЩЕНКО; директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ; заступник голови Антикорупційної служби України Олексій ІВАНЧЕНКО; старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь ПОВОРОЗНИК; співголова ОГО «Співвітчизник» Володимир МАРТИНЕНКО; голова Всеукраїнської координаційної ради Майдану Наталія КОСАРЧУК; виконавчий директор Всеукраїнської координаційної ради Майдану, начштабу батальйону «Майдан», юрист Анатолій МАЧАНИЙ та політолог Олеся ЯХНО.

Довідково. 7 жовтня парламент ухвалив у першому читанні розроблений урядом і президентом пакет із п’яти законопроектів щодо боротьби з корупцією. Передовсім це Національна антикорупційна стратегія. У її рамках ключовим елементом боротьби з корупцією є створення Національного антикорупційного бюро. Ще один закон – «Про запобігання корупції» (за словами А. Яценюка це «Антикорупційний кодекс»). Він, зокрема, передбачає моніторинг життя і діяльності вищих посадовців. Ще один антикорупційний закон – щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів. Після ухвалення цього закону буде розкрита інформація про нерухому власність усіх високопосадовців і членів їхніх сімей. Парламент ухвалив у першому читанні і закон про запобігання та протидію легалізації доходів, який передбачає особливу процедуру фінансового моніторингу — перевірку всіх рахунків і розрахунків публічних осіб, у тому числі високопосадовців 1-3 категорії, зокрема президента, прем’єр-міністра, міністрів, народних депутатів України.

Уряд пішов шляхом дерегуляції та скорочення корупційних функцій низки органів державної влади – із 56 контролюючих органів залишилося 27; понад 1100 різного роду контролюючих функцій скорочено до 680 тощо. І все ж ухвалення антикорупційного пакета, створення Національного антикорупційного бюро, підвищення відповідальності чиновників, розкриття всієї інформації про власність, перевірка фінансових рахунків і перевірка моніторингу життя вищих посадових осіб та дерегуляція, позбавлення чиновників надмірних повноважень, скорочення кількості перевіряючи органів і функцій може наблизити до реалізації боротьбу з корупцією. Це також може бути елементом плану економічного відновлення України.

І все ж простого ухвалення законів недостатньо, щоб побороти реальну корупцію. Про це й зайшла дискусія – що в ухвалених у першому читанні документах добре, а що слід виправити; чи не є антикорупційна реформа відволікаючим маневром для електорату та окозамилюванням для МВФ; чи буде ефект від секторальних рухів та яка користь у  комплексних підходах до цієї делікатної теми тощо.

Контакти Київського прес-клубу: (044) 235-8233; (050) 311-44-68 (голова правління – Юрій Пересунько); e-mail: kyivpresclub@gmail.com

Круглий стіл: «БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ В УКРАЇНІ: ЯК МІФ ЗРОБИТИ РЕАЛЬНІСТЮ?» Reviewed by on 18.10.2014 .

ГО «К И Ї В С Ь К И Й  П Р Е С—К Л У Б» МЕДІА-ЦЕНТР СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ, ПОЛІТИЧНИХ ТА ГУМАНІТАРНИХ ІНІЦІАТИВ м. Київ, вул. Хрещатик, 27А, оф. 28, тел./факс: (+38) 044-235-8233, моб.: (+38) 050-311-4468 http://presclub.kiev.ua; e-mail: kyivpresclub@gmail.com ГО “Київський прес-клуб”, р/р 26001463182801 у ПАТ “АКБ” Київ” МФО 322498 код ЄДРПОУ 24372077 РЕЛІЗ «КРУГЛИЙ

ABOUT AUTHOR /