Круглий стіл: «БУТИ ЧИ НЕ БУТИ НОВІЙ ПРОКУРАТУРІ? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування»

 ›  ›  › Круглий стіл: «БУТИ ЧИ НЕ БУТИ НОВІЙ ПРОКУРАТУРІ? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування»

круглий стіл,прес-релізи

Круглий стіл: «БУТИ ЧИ НЕ БУТИ НОВІЙ ПРОКУРАТУРІ? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування»

прокурор

Підсумкові матеріали:

Севрук наголошує на неоднозначності проблеми скорочення прокуратур

Перший заступник Генерального прокурора Юрій Севрук наголошує на неоднозначності проблеми скорочення прокуратур.

Про це він сказав під час круглого столу «Бути чи не бути новій прокуратурі? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування» в прес-центрі Укрінформу.

«Проблемним виглядає на даний час і питання створення нової системи прокуратури, а саме місцевих прокуратур», — сказав він.

Севрук нагадав, що замість 639 районних, міських та міжрайонних прокуратур буде утворено лише 178 міських.

«Це значить, що одна місцева прокуратура діятиме на території 6-7 районі. Як забезпечить свою діяльність така місцева прокуратура в умовах, коли кількість судів, райвідділів міліціях, відділень СБУ залишиться тією ж? Оцінка такої ситуації неоднозначна», — наголосив він.

На думку заступника Генпрокурора, згадане скорочення відповідає європейській практиці, але при цьому вкрай складним завданням за таких умов видається забезпечення підтримки державного обвинувачення в суді, нагляд за законністю оперативно-розшукових заходів досудовим слідством.

У ГПУ працюють над створенням молодіжної прокуратури

Генеральна прокуратура проводить роботу щодо створення так званої молодіжної прокуратури.

Про це під час круглого столу «Бути чи не бути новій прокуратурі? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування» в Укрінформі повідомив перший заступник Генерального прокурора України Юрій Севрук.

«Для того, щоб ця молодіжна прокуратура могла працювати, зараз розробляються положення щодо її існування», — зазначив він.

Севчук нагадав, що створення молодіжної прокуратури ініціював Генеральний прокурор України Віктор Шокін з метою забезпечення належної підготовки кадрів.

За його словами, до неї відбиратимуть студентів старших курсів юридичних факультетів ВНЗ на конкурсній основі.

«В молодіжній прокуратурі вони самі будуть обирати молодіжного генерального прокурора, заступників, керівників відділів, підрозділів. Ці молоді люди братимуть участь в окремій діяльності прокуратури: вивчати законопроекти, надавати свої пропозиції, вивчати скарги, готувати позови та виконувати іншу роботу», — зазначив Севрук.

30 липня о 14.00 відбувся круглий стіл: «БУТИ ЧИ НЕ БУТИ НОВІЙ ПРОКУРАТУРІ? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування». (Зала 2)

Організатори: Укрінформ, Інститут аналізу та прогнозування.

Обговорювалися теми:
Реформування прокуратури відповідно до нового законодавства:

А) посилення та оновлення кадрового потенціалу через впровадження соціальних ліфтів – Молодіжна прокуратура

Б) оптимізація місцевих прокуратур, змагальний принцип відбору кадрів, скорочення кількості прокурорів – плюси та мінуси цих заходів

В) сучасні проблеми захисту прав і свобод громадян

Г) аналіз ефективності та розвінчання міфів в роботі прокуратури

До участі були запрошені: Юрій Севрук — перший заступник Генерального прокурора України; Олександр Матвійчук – голова правління ГО Центр Громадянських свобод; Ганна Колесник – голова Комітету захисту прав людини при НААУ; Іван Гриценко – декан юридичного факультету КНУ ім.Т.Шевченка; Олег Наливайко — голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України; Олександр Мартиненко — директор інформагентства «Інтерфакс-Україна»; Марина Сингаївська — заступник генерального директора Українського національного інформаційного агентства Укрінформ; Юрій Лісничий — директор Інституту аналізу та прогнозування; Юрій Пересунько — голова правління Київського прес-клубу; Віталій Суддя — заступник головного редактора газети «Голос України»; Павло Кужеєв — головний редактор 112 каналу; Святослав Пограничний — шеф-редактор телеканалу ПРАВО-ТВ; Валерій Калниш — медіа експерт; Юрій Луканов – голова Незалежної медіа-профспілки України. Запрошені також представники посольств США та ЄС.

Круглий стіл: «БУТИ ЧИ НЕ БУТИ НОВІЙ ПРОКУРАТУРІ? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування» Reviewed by on 31.07.2015 .

Підсумкові матеріали: Севрук наголошує на неоднозначності проблеми скорочення прокуратур Перший заступник Генерального прокурора Юрій Севрук наголошує на неоднозначності проблеми скорочення прокуратур. Про це він сказав під час круглого столу «Бути чи не бути новій прокуратурі? Виклики та перспективи у діяльності прокуратури в умовах реформування» в прес-центрі Укрінформу. «Проблемним виглядає на даний час і питання створення

ABOUT AUTHOR /