У Генеральній прокуратурі відбувся круглий стіл за участі Генерального прокурора України Віктора Шокіна щодо нових підходів до кадрового забезпечення органів прокуратури України

 ›  › У Генеральній прокуратурі відбувся круглий стіл за участі Генерального прокурора України Віктора Шокіна щодо нових підходів до кадрового забезпечення органів прокуратури України

новини  інституту

У Генеральній прокуратурі відбувся круглий стіл за участі Генерального прокурора України Віктора Шокіна щодо нових підходів до кадрового забезпечення органів прокуратури України

1

 

У четвер, 27 серпня, у Генеральній прокуратурі України відбувся круглий стіл за участі Генерального прокурора України Віктора Шокіна на тему: «Нові підходи до кадрового забезпечення органів прокуратури України».

В роботі круглого столу також взяли участь перший заступник Генерального прокурора України Юрій Севрук, народний депутат України Ірина Суслова, директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України Юрій Шемшученко, заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України Станіслав Кравченко, директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничий, голова Комітету захисту прав людини при НААУ Ганна Колесник та інші представники громадськості, судді, адвокати, експерти та науковці.

Генеральний прокурор України Віктор Шокін у своєму вступному слові нагадав присутнім про проведення першого етапу конкурсу на заміщення вакантних посад керівників місцевих прокуратур та їх заступників, який розпочинається 5 вересня, а також зробив особливий наголос щодо створення так званої «молодіжної прокуратури».

«Підготовка кадрового резерву дуже кропітка і довга справа. І залучення молодих людей з числа студентів до роботи органів прокуратури, безумовно, потребує детального обговорення», — зазначив Віктор Шокін.

Окрім того, він наголосив, що найбільшим пріоритетом в діяльності прокуратури на даний час є повернення довіри людей до прокуратури у повному обсязі.

Учасники заходу обговорили питання підбору та підготовки кадрів для органів прокуратури в нових умовах, організації роботи прокуратури на найближчий час, чи вплинуть ці нові критерії відбору працівників на якість роботи прокуратури тощо.

У ході обговорення учасники круглого столу висловили впевненість у неминучості процесу оновлення прокуратури. Також були обговорені актуальні питання щодо підвищення ефективності цього процесу.

Так, була висловлена стурбованість тим, що із позбавленням прокуратури деяких функцій замінити її виконання іншим органом так і не вдалося. Окрім того, деякі учасники обговорення висловлювали переконання, що оновлення прокуратури неможливе без масштабного навчання прокурорами, які мають досвід, а також, що реформа прокуратури тісно пов’язана з реформою судових та інших правоохоронних органів.

Перший заступник Генерального прокурора України наголосив, що для спеціалістів не з прокуратури, які успішно пройдуть конкурс, буде проводитись навчання. У зв’язку з цим також на дискусію було винесене питання, який строк необхідний для того, щоб забезпечити належним чином подальшу підготовку працівників прокуратури.

Окремим напрямком дискусії стало обговорення проблем в якості законодавства, а також його удосконалення у перспективі. Також учасниками дискусії порушено питання необхідності проведення моніторингу для відслідковування того, як відбувається оновлення, хто перевірятиме ефективність роботи прокуратур на місцях тощо.

Учасники поділилися своїми думками, міркуваннями та ініціативами із зазначених питань та дійшли висновку про необхідність подальшого фахового їх обговорення під час наступних круглих столів.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

У Генеральній прокуратурі відбувся круглий стіл за участі Генерального прокурора України Віктора Шокіна щодо нових підходів до кадрового забезпечення органів прокуратури України Reviewed by on 28.08.2015 .

  У четвер, 27 серпня, у Генеральній прокуратурі України відбувся круглий стіл за участі Генерального прокурора України Віктора Шокіна на тему: «Нові підходи до кадрового забезпечення органів прокуратури України». В роботі круглого столу також взяли участь перший заступник Генерального прокурора України Юрій Севрук, народний депутат України Ірина Суслова, директор Інституту держави і права ім. В.М.

ABOUT AUTHOR /