Український авторинок: занепад галузі чи перспективи розвитку?

 ›  › Український авторинок: занепад галузі чи перспективи розвитку?

ГОЛОВНА

Український авторинок: занепад галузі чи перспективи розвитку?

garbaruk-4

Успішні країни знають, що економічний розвиток залежить від правильно обраного спрямування діяльності, тобто на якій галузі в країні роблять акцент. Такою ключовою можна назвати автомобільну промисловість, зокрема легкові авто. Ні для кого не секрет, що в світі вона вважається однією з провідних галузей промисловості.

Україна, в свою чергу, поки в пріоритеті автомобільну галузь не ставить. На відміну, наприклад, від тої ж Словаччини — де в 90-х роках про автомобілебудівну галузь ніхто не чув, а сьогодні при 5 мільйонах населення в рік випускається більше 1 мільйона автомобілів, які потім їдуть по всьому світу.

При цьому ми на партнерських засадах намагаємося активно співпрацювати з міжнародними компаніями, альянсами, вкладаємо українські трудові ресурси у іноземні підприємства.
Так, нещодавно, був відкритий ще один завод німецької компанії «Бадер Україна» на Львівщині, яка відома як провідний виробник шкіряних сидінь для автомобілів Audi, BMW та Volkswagen.

Президент України, Петро Порошенко що був присутній на цій важливій події пізніше зазначив на своїй сторінці у Facebook: «Всі думають, що Audi і Volkswagen виробляться в Німеччині. Але вони помиляються — левова частка внеску в їх виробництво належить Україні». Більшість мають асоціації, що це виключно німецький продукт, але ж у створенні авто цих марок українці також беруть участь.

Нажаль Президент не зазначив, що в свій час ультра-сучасний завод по збиранню автомобілів Audi який був відкритий в Херсоні, та для якого німецькою стороною були надані виробничі лінії та сучасні технології був зупинений та його робота була заблокована завдяки саме діям державних виконавчих органів. І цей випадок непоодинокий.

Пропозиція вітчизняного продукту має сталу тенденцію до зниження.
Порівняйте зі Словаччиною — у жовтні цього року, за даними асоціації «Укравтопром» вітчизняний автопром випустив 496 одиниць автомобільної техніки. Це на 143 одиниці менше, ніж у вересні 2015 року. У цілому за 10 місяців 2016 року — вироблено 3709 авто, а це на 22,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зате ринок продажів іноземних авто зріс. З початку року придбано 50233 нових легковиків, що майже на 40% більше, якщо порівнювати з показниками того року. Звичайно, більшість довіряє іноземній якості, ніж вітчизняним маркам, де місця лідерів традиційно посідають Toyota і Renault.
• Точні дані та діаграми: http://edclub.com.ua/analityka/vyrobnyctvo-ta-prodazh-avtomobilnoyi-tehniky-u-zhovtni-2016-roku

На сьогодні, головне, що ми почали долучатися до іноземного виробництва, беремо безпосередню участь у створенні якісного продукту. Проте було б добре просувати і свій продукт на світовий ринок, звичайно після того, як він буде доведений до досконалості, щоб конкурувати з іншими.

Як з’ясувалося, кваліфіковані трудові ресурси ми маємо, постає питання з інвестиціями у перспективні проекти галузі. Як наголосив Президент України: «Якщо у 2014 році багато іноземців мали сумнів в тому, щоб інвестувати в Україну, то нині вони впевнилися у тому, що їх рішення було правильним».

До того ж, з 1 січня 2016 року діє режим вільної торгівлі з ЄС. Ще не ухвалений парламентом, однак вже підписаний договір про Зону вільної торгівлі з Канадою. У планах також відкрити двері на китайський ринок, який можливо буде в пріоритеті для експорту українських товарів.

Експерт: Ігор Гарбарук

Share this Post:
Український авторинок: занепад галузі чи перспективи розвитку? Reviewed by on 14.11.2016 .

Успішні країни знають, що економічний розвиток залежить від правильно обраного спрямування діяльності, тобто на якій галузі в країні роблять акцент. Такою ключовою можна назвати автомобільну промисловість, зокрема легкові авто. Ні для кого не секрет, що в світі вона вважається однією з провідних галузей промисловості. Україна, в свою чергу, поки в пріоритеті автомобільну галузь не ставить.

ABOUT AUTHOR /