Круглий стіл: Боротьба з корупцією в Україні: як міф зробити реальністю?

 ›  ›  ›  ›  › Круглий стіл: Боротьба з корупцією в Україні: як міф зробити реальністю?

відео,круглий стіл,новини  інституту,фотогалерея

Круглий стіл: Боротьба з корупцією в Україні: як міф зробити реальністю?

10 жовтня Київський  прес-клуб  спільно  з  Інститутом  аналізу та прогнозування та Національною спілкою журналістів України провів «круглий стіл» «Боротьба з корупцією в Україні: як міф зробити реальністю?».

У роботі «круглого столу» взяли участь директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій ЛІСНИЧИЙ та його заступник Михайло ДАНЧУК; екс-перший заступник міністра внутрішніх справ України Олександр ІЩЕНКО; заступник голови Антикорупційної служби України Олексій ІВАНЧЕНКО; старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь ПОВОРОЗНИК; співголова ОГО «Співвітчизник» Володимир МАРТИНЕНКО; голова Всеукраїнської координаційної ради Майдану Наталія КОСАРЧУК; виконавчий директор Всеукраїнської координаційної ради Майдану, начштабу батальйону «Майдан», юрист Анатолій МАЧАНИЙ та політолог Олеся ЯХНО.

 

юрійПЕРЕСУНЬКО1-1024x1024Юрій Пересунько

олексаІЩЕНКО1Олександр Іщенко

 

Юрий-ЛисничийЮрій Лісничий

 

наталіяКОСАРЧУКНаталія Косарчук

 

романЗАХАРЧУКРоман Захарчук

 

наталяПЕЧАВРСЬКАНаталя Печаврська

Довідково. 7 жовтня парламент ухвалив у першому читанні розроблений урядом і президентом пакет із п’яти законопроектів щодо боротьби з корупцією. Передовсім це Національна антикорупційна стратегія. У її рамках ключовим елементом боротьби з корупцією є створення Національного антикорупційного бюро. Ще один закон – «Про запобігання корупції» (за словами А. Яценюка це «Антикорупційний кодекс»). Він, зокрема, передбачає моніторинг життя і діяльності вищих посадовців. Ще один антикорупційний закон – щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів. Після ухвалення цього закону буде розкрита інформація про нерухому власність усіх високопосадовців і членів їхніх сімей. Парламент ухвалив у першому читанні і закон про запобігання та протидію легалізації доходів, який передбачає особливу процедуру фінансового моніторингу — перевірку всіх рахунків і розрахунків публічних осіб, у тому числі високопосадовців 1-3 категорії, зокрема президента, прем’єр-міністра, міністрів, народних депутатів України.

Уряд пішов шляхом дерегуляції та скорочення корупційних функцій низки органів державної влади – із 56 контролюючих органів залишилося 27; понад 1100 різного роду контролюючих функцій скорочено до 680 тощо. І все ж ухвалення антикорупційного пакета, створення Національного антикорупційного бюро, підвищення відповідальності чиновників, розкриття всієї інформації про власність, перевірка фінансових рахунків і перевірка моніторингу життя вищих посадових осіб та дерегуляція, позбавлення чиновників надмірних повноважень, скорочення кількості перевіряючи органів і функцій може наблизити до реалізації боротьбу з корупцією. Це також може бути елементом плану економічного відновлення України.

І все ж простого ухвалення законів недостатньо, щоб побороти реальну корупцію. Про це й зайшла дискусія – що в ухвалених у першому читанні документах добре, а що слід виправити; чи не є антикорупційна реформа відволікаючим маневром для електорату та окозамилюванням для МВФ; чи буде ефект від секторальних рухів та яка користь у  комплексних підходах до цієї делікатної теми тощо.

Контакти Київського прес-клубу: (044) 235-8233; (050) 311-44-68 (голова правління – Юрій Пересунько); e-mail: kyivpresclub@gmail.com

Круглий стіл: Боротьба з корупцією в Україні: як міф зробити реальністю? Reviewed by on 15.10.2014 .

10 жовтня Київський  прес-клуб  спільно  з  Інститутом  аналізу та прогнозування та Національною спілкою журналістів України провів «круглий стіл» «Боротьба з корупцією в Україні: як міф зробити реальністю?». У роботі «круглого столу» взяли участь директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій ЛІСНИЧИЙ та його заступник Михайло ДАНЧУК; екс-перший заступник міністра внутрішніх справ України Олександр ІЩЕНКО; заступник голови

ABOUT AUTHOR /